blank

İstanbul Dişçi İmplant

İstanbul dişçi implant
İstanbul dişçi implant

İçerik Haritası

İstanbul dişçi implant tedavi yöntemleri modern tıp ve hızla gelişen teknoloji ile beraber büyük bir ivme kazanmıştır. Modern diş hekimliğinde kullanılan yöntemlerden birisi olan implant hakkında sizlere detaylar sunacağız.

Sağlık ve kozmetik bakımdan eksik dişler sorunlar oluşturabilir. Protez ve köprü işlemleri geleneksel olarak kullanılan yöntemlerden birisi olsa da implant ile yeni bir boyut kazandırıldığı ifade edilebilir. Çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan oluşan vidaların eksik dişlere yerleştirilmesine implant denir.

Bu yapılan vidalamanın üzerine diş protezleri yerleştirilmektedir. Diğer tedavi çeşitlerine oranla bu yöntem sayesinde köprü dişlerde herhangi bir zarar oluşmaz. Diş kök görevi gören implant, doğal diş gibi kullanılabilir. Hasta rahat bir şekilde konuşabildiği gibi yemek yeme esnasında da herhangi bir problem yaşamaz.

Kimlere İmplant Tedavisi Uygulanır?

18 yaş ve üzeri olan kişilerde uygulanan implant tedavisi, yüz ve çene gelişimini tam olarak tamamlayan kişilerde uygulanmaktadır. İşlem öncesinde çene yapısının implant için uygunluğu belirlenir. Bu durum çekilen röntgenler ile tespit edilmektedir.

Tedavi öncesi şeker hastalarının şeker oranlarının düzene girmiş olması gerekir. Ayrıca eğer hasta kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyor ise tedavi öncesinde bu ilaçları kesmesi önerilmektedir. Tedavi sürecinde olan kemik hastaları için ise uzman doktorların tavsiyesi; öncelikle bu hastalıklarının tedavisinin tamamlaması yönündedir.

Tedavi Aşamaları Nelerdir?

Hastalara hafif bir şekilde sedasyon verilerek implant tedavisine başlanmaktadır. Röntgen çekimi ve detaylı muayene işlem öncesinde tamamlanmış olası gerekir. Sonrasında kalan dişlerin ve çene kemiklerin ölçümlemesi yapılır. Yerleşim aşamasında dental implantlarda iki aşamalı olarak tedavi süreci yönetilir.

Uygulana tedavide ki ilk aşama; implant yerleşiminden sonra geçici başlık takılmasıdır. İkinci aşamada ise; dental implant yerleşiminden sonra implantın üzeri diş eti ile kapatılarak iyileşme sürecine bırakılmaktadır. Protez başlık takımı bu iyileşme tamamlandıktan sonra yapılmaktadır.

Hastalar için uygulanan bu iki aşamada da dişlere bir köprü yerleştirilerek alt çene için üç ay iyileşme süresi verilirken üst çene için altı ay gibi bir sürenin beklenmesi gerekmektedir. İmplant işlemlerinde en önemli husus hastanın tedavi sonrasında rahatlıkla gülüp, yiyebilmesidir.

İstanbul Dolgu Yapan Açık Dişçi Telefon Numaraları

Birçok konuda diş ve diş eti hizmet alabileceğiniz İstanbul dişçi implant yöntemleri konusunda da oldukça gelişmiş hizmetlerle 7/24 hastalarının yanındadır. Gece gündüz fark etmeksizin problemlerinizde semtinizde veya size yakın dilediğiniz açık hastaneden randevu alabilirsiniz.

Internet üzerinden anlık sorgulama yaparak size en yakın olan İstanbul dişçi implant, diş dolgusu, kanal tedavi ve benzeri her türlü işlemi yapan diş kliniklerinin numarasına erişim sağlayabilirsiniz. Böylece sizlerde diş problemlerinizi geciktirmeden ortadan kaldırma şansını elde edebilirsiniz. Sağlıklı dişler aynı zamanda sağlıklı gülüşler anlamına gelmektedir. Sizlerde geciktirmeden diş tedavinizi ve diş bakımında yaptırarak daha mutlu gülüşlere sahip olabilirsiniz.

İstanbul Dişçi İmplant Hekimi Randevu Al

Covid 19 tedbirleri kapsamında tüm hastanelerde olduğu gibi diş hastanelerinde de randevu sistemi önerilmektedir. Bu sayede hastanede bulunacak kişi sayısı sınırlı tutularak en aza indirilmektedir. Gece gündüz dilediğiniz her vakit için İstanbul dişçi implant randevusu alacağınız uzmanlar bulunmaktadır. İnternet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırmayla bölgenizdeki en iyi bularak size en uygun vakit için randevu oluşturabilirsiniz.

İstanbul dişçi implant poliklinikleri içerisinde dilediğinizi seçerek uygun zamana randevu alabilirsiniz. Tüm diş kliniklerinde covid-19 riskine karşı tedbirler alınmış olup sizlerin de bu önlemler kapsamında tedavi olabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda internet üzerinden randevu alabileceğiniz gibi telefon numaraları üzerinden de randevu oluşturabilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

Facebook

Instagram

Youtube

Bizimle İletişime Geçiniz

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Talebinizin işleme alınması, hasta kaydınızın oluşturulması ve iletişim kurabilme amaçlarıyla Veri Sorumlusu sıfatıyla, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili ikincil mevzuat kapsamında kişisel verileriniz işlenmektedir. Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum.  
Daha Fazlası

Nasıl Yapılır

blank

Görüşme Talep Edin

Klinik +1 ve diğer tüm konular hakkında hemen bize ulaşın, uzman desteği almaya başlayın.

WhatsApp
Hemen Randevu Alın