blank

Diş Kesimi Ağrısı Ne Kadar Sürer

blank

İçerik Haritası

Diş Kesimi Ağrısı Ne Kadar Sürer

Genellikle bu diş kesimi tedavisi ile karşı karşıya kalan hastalar tarafından Diş kesimi ağrısı ne kadar sürer ? şeklinde çeşitli sorular sorulmaktadır. Diş kesilmesi diş üzerinde boyut sorunu olduğu takdirde veya diş tedavi gibi durumlarda uygun görülen bir yöntemdir. Özellikle diş kaplama ve protez gibi tedaviler öncesinde diş kesimi  işlemi tercih edilir. Hastanın dişinde yer alan estetik ya da işlevsel sorunlar dolayısıyla uygulanan tedavilerin birçoğunda diş kesimi işlemi doktorlar tarafından tercih edilmektedir.

Uzmanlar tarafından gerçekleşen diş kesilmesi işlemi sonrasında o bölgeye uygulanan anestezi iğnesinin etkisi geçtiği takdirde dişlerde ağrı görünmesi normal bir süreç olarak kabul edilmektedir. İşlem sonrası 1 ile 3 gün arasında ağrı ile karşılaşmak mümkündür. Oluşan ağrı durumu iyileşme süresine bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Diş Kesimi Ağrısı
Diş Kesimi Ağrısı

Diş Kesimi Ağrısı İçin Ne Yapılabilir

Doktorlar tarafından gerçekleşen diş kesimi işlemi protez tedavisi doğrultusunda uygulandığı takdirde hastaya anestezi uygulanmaktadır. Belirlenen ölçüde diş kesilme işlemi gerçekleştikten sonra dişler kaplama için hazırlamaktadır. Diş kesimi ağrısı yaşanması normal olarak kabul edilmekte olup dişlerde ve diş etlerine meydana gelen ağrının azaltılması amacıyla doktor tarafından verilen ağrı kesicilerin kullanılması önerilmektedir.

Yapılan diş kesimi işlemleri sonucunda hastanın ağzında kötü bir görünüm oluşmaması amacıyla geçici dişler takılmaktadır. Diş kesimi sonucunda ağrı oluşmaması için sıcak ve soğuk içeceklerden ve yiyeceklerden uzak durulması gerekir. Eğer ağrı kesici ilaçlara rağmen diş ağrınız geçmiyorsa bu doğrultuda diş hekiminiz ile görüşmeniz tavsiye edilmektedir.

Gerekli işlemlerin tamamlanması amacıyla hasta iyileşene  kadar 1 haftalık süre boyunca beklenmesi gerekmektedir . Hastanın iyileşme süresi yapılan işlemlere bağlı olarak uzunluk göstermektedir. Diş etleri tamamen iyileştikten sonra ise protez diş uygulaması gerçekleşmektedir. Eğer diş üzerinde köprü tedavisi planlanıyor ise bu doğrultuda diş arasında boşluk kötü gözükecektir.

Estetik sorunlardan dolayı diğer dişler kullanılarak destek oluşumu sağlanır ve köprü koyuyoruz. Gerçekleşen köprü işlem esnasında ise bazı dişler için diş kesimi işlemi gerçekleşmektedir. Uygulanan bu teknik genellikle protez diş ve köprü için uygulanmaktadır. Ancak kaplama gibi tedavi çeşitleri esnasında bu yöntemde  uygulanabilmektedir. Uygulanan diş kesimi sonrası hastaların dikkatli bir şekilde davranarak diş kesimi ağrısı şikayetini en aza indirmesi beklenmektedir.

Bu yazımızda Diş kesimi ağrısı ne kadar sürer hakkında bilgi vermeye çalıştık. Eğer aklınıza takılan sorular olursa, bizi aramaktan çekinmeyin.

Klinik +1 Sosyal Medya Adreslerimiz


Bizimle İletişime Geçiniz

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Talebinizin işleme alınması, hasta kaydınızın oluşturulması ve iletişim kurabilme amaçlarıyla Veri Sorumlusu sıfatıyla, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili ikincil mevzuat kapsamında kişisel verileriniz işlenmektedir. Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum.  
Daha Fazlası

Nasıl Yapılır

blank

Görüşme Talep Edin

Klinik +1 ve diğer tüm konular hakkında hemen bize ulaşın, uzman desteği almaya başlayın.

WhatsApp
Hemen Randevu Alın