• es
  • english-pdjqo0bor1wkm3dco84laj4knbq5x6sorzmb37o35k.png
  • rus

Blog

hamilelikte-dis-agrisi

Hamilelikte Diş Ağrısı İçin Neler Yapılmalı

Hamilelikte diş ağrısı gebelik sırasında kadınların en çok kaygılandığı problemlerden biridir. Gebelikte oluşacak diş ağrısı tedavisinin bebeğe zarar verebileceği kaygısı anneleri gebelikleri sırasında diş tedavisi için diş doktoruna gitmekten alıkoymaktadır.

Kök Kanaş Tedavisi Neden Gereklidir

Kök kanalı, genel anlamıyla hasar gören ya da enfekte olan dişlerin çekilmesi yerine tedavi edilmesi yöntemidir. Diş eksilmesinden hiç memnun kalmayanlar için kök kanalı tedavisi oldukça avantajlı bir tedavi yöntemi olur.

Bebekler Kolay Diş Çıkarma Yöntemleri

Bebeklerde kolay diş çıkarma ipuçları kadar diş çıkarma belirtileri son derece önemli ve merak edilen bir konu oluyor. İlk dişini çıkaran bebeğinizde bazı belirtileri kendiniz de gözlemleyebilirsiniz ve mutlaka doktorunuza danışınız.
Diş Teli En Geç Kaç Yaşında Takılır

Diş Teli En Geç Kaç Yaşında Takılır

Diş teli tedavisinde başlangıç yaşı genellikle 5 yaş olarak bilinir. Ancak bu demek değildir ki, bu yaş grubunun altında kimseye bu tedavi uygulanmaz. Eğer uzmanlar, çok gerekli görürlerse bu yaş altına da diş teli tedavisi uygulayabilirler.
Porselen Diş Kırılması

Porselen Kaplama Diş Kırılması

Diş estetiği ya da gülüş dizaynı başlığı altında geçen bu işlem son dönemlerde oldukça popüler. Bu gibi farklı birçok sebepten yapılan porselen kaplama diş kırılması ile sonuçlanabiliyor. Kırılma, çatlak ve çizikler neden olmaktadır?

Kanal Tedavisinin Gerekli Olduğu Durumlar

Çürümüş, apse yapmış ve ağrılı dişin tedavi edilmesinde kanal tedavisi ihtiyacı duyulur. Kanal tedavisi yapılırken diş dokusunun içindeki kök kanalları ve yumuşak dokular temizlenir. Temizlenen sinirler dişlerin

Bonding Diş Tedavisi

Bonding uygulaması diş şeklinin düzgün gözükmesi adına kozmetik diş hekimliğinde yaygın olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir. Fiyatları diğer tedavilere göre çok daha ucuzdur.

Çocuğa Diş Dolgusu Yapılır Mı ?

Çocuklarda diş sorunları çocuğa hem ruhsal hem de fiziksel olarak zarar vermektedir. Özellikle küçük yaşlarda diş kırılma meydana geldiği vakit çocuklarda diş fobisi yaratmaktadır.
Ön Dişe İmplant

Ön Dişe İmplant Yapılır mı ?

İmplant tedavisi eksik dişlerin yerinin doldurulmasında kullanılan oldukça popüler bir tedavi. Bu tedavi çene kemiğinin içine yerleştirilen vida şeklindeki yapay diş köklerinin üzerine protez diş yapılması şeklinde uygulanıyor.

Gece Ağız Kuruluğu Neden Olur

Ağız kuruluğunun tedavisi hastalığın belirlenmesi durumunda sonucuna göre yapılır. Yapılan tedavinin nedeni, şikâyeti olan hastanın şikayetinin hafiflemesi ve yok olması için yapılmaktadır.

Diş Kökünün Sinüste Olması Nedir?

Maksiller sinüs, üst çene kemiğinde yer almaktadır. Sinüs bazı durumlarda diş köklerine çok yakın olabilir ve de diş kökleri sinüste yer alabilmektedir.

Sağlam Diş Neden Ağrır ?

Çürük ve benzeri sorunlar olmamasına rağmen sağlam dişler zaman zaman ağrıyabilmektedir. Bu durum akıllara sağlam diş neden ağrır sorusunu getirir.

Kanal Tedavisi Yapılan Diş Neden Ağrır

Kanal tedavisinden sonra bazı bireylerde ağrısı oluşabilir. Bu ağrı kanal tedavisi yapılan diş neden ağrır sorusunu getirmektedir. Sebebi dolgudan kaynaklı bir sorun olabilir.

20'lik Diş Ameliyatı

Genelde çene yapısına uyum sağlayamadıkları için birçok insanda ağrı ve apse oluşumunu tetikler. Bu sebeple diş konusunda sıkıntı yaşayan bireyler 20’lik diş ameliyatı olurlar

Artrosentez Nedir ?

Artrosentez nedir diye sorulduğunda kişilerin karşısına “Çene eklemi hastalarını tedavi etmek adına uygulanan bir yöntemdir.” cevabı çıkmaktadır.
ortodontik-tedavi

Ortodontik Tedavi Yöntemleri

Ortodonti, birbirine uyumsuz, çarpık ve yamuk görünüşe sahip dişleri olması gereken en sağlıklı haline kavuşturmak için çalışmalar yürüten bir daldır.

Ağız Kanseri Nedir ?

Ağız kanseri, nedeni tam olarak bilinmemekle beraber genetik yatkınlık, dudak bölgesinin güneşe maruz kalması, tütün ürünleri gibi faktörler ağız kanserine yol açabiir.

Yamuk Dişler Tel Takmadan Nasıl Düzelir

Diş telinin metal görünümünü sevmeyen kişilerin en çok sorduğu soru “Yamuk dişler tel takmadan nasıl düzelir” sorusudur.

Dişteki Kahverengi Lekeler Nedir, Nasıl Geçer ?

Dişteki kahverengi lekeler bazen diş eti çizgisi boyunca takip ederken bazen ince çizgiler olarak da görülür. Bu lekeler...

Dişteki Siyah Lekeler Çürük Mü ?

Özellikle arka dişlerde görülen lekeler siyah renkli ise akla direkt dişteki siyah lekeler çürük mü sorusu gelmektedir. Dişte oluşan siyah lekeleri...

İltihaplı Dişe Kanal Tedavisi Yapılır Mı ?

Hastaların kendi dişlerinin sağlığı için iltihaplı dişlere kanal tedavisi uygulanarak dişlerde meydana gelen rahatsızlıkları gidermek mümkündür.

Diş Kesimi Ağrısı Ne Kadar Sürer ?

Genellikle bu diş kesimi tedavisi ile karşı karşıya kalan hastalar tarafından “diş kesimi ağrısı ne kadar sürer?” şeklinde çeşitli sorular sorulmaktadır.

Diş Teline Zarar Veren Şeyler

Diş teline zarar veren şeyler; bazı yiyecek ve onların tüketilme şeklidir. Eğer hasta bu süreçte bu durumlara dikkat etmezse tedavi süresi uzar

Bebeklerde Diş Kararması

Bebeklerde diş kararması ön ve arka dişlerin dişetlerine yakın yerlerinde meydana gelen lekelerdir. diş temizliği yapılmadığı takdirde çürüklere neden olmaktadır.
WhatsApp