blank

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir ?

Zirkonyum diş kaplama, günümüz teknolojisinde yaygın olarak kullanılan, klasik köprü ve protezlerin yerine kullanılan bir alaşım türüdür.

Zirkonyum Diş Kliniği

Zirkonyum Diş Kaplama Önemi

Dişte çarpıklık, şekil bozukluğu gibi durumlardan kaynaklı olarak bir kısım estetik bozuklukları olabilir. Klasik beyazlatma yöntemlerinin sonuç vermediği durumlarda da zirkonyum diş kaplaması tercih edilebilir. Uygulama sonrasında arzu edilen gülüş estetiği yakalanabilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Uygulaması

İstanbul diş kliniği çeşitli diş sorunlarınızın profesyonel ortamlarda çözümüne odaklanmaktadır. Salgın etkilerinin de azaltıldığı kliniklerde hedefe ulaşılmaktadır.

Zirkonyum diş kaplama, ışık geçirgenliği sayesinde doğal diş görünümünde olan bir alaşımdır. Sağlıklı dişlerde mine kısmı ışığı tamamen geçirir.

Klasik porselen kaplama uygulamasında kullanılan metal, dişlerde opak türünde bir görüntüye sebep olur. Bu da dişlerin yapay ve cansız görünmesine sebeptir. Zirkonyum kaplama ile bu durumun önüne geçilir.

Bahse konu uygulama diş etleri ile % 100 uyumludur. Metal destekli protezlerde kullanılan metal malzeme diş etinde morarmalara sebep olur. Bu uygulama ile diş eti’nin morarması, çekilmesi gibi durumların da önüne geçilebilir.

Zirkonyum Kaplama
Zirkonyum Kaplama

Ekibimizle Tanışın

Furkan Engin

Genel Koordinatör

Dr. Dt. Zehra Mutlu

Pedodonti Uzmanı

Dr. Dt. Servet Akyıldız

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı

Dr. Dt. Jerina Güleç

Ortodonti Uzmanı

Dt. Mert Gerek

Estetik Diş Hekimi

Dr. Dt. Esra Yamaner

Estetik Diş Hekimi (Protez Uzmanı)

Tüm Diş Tedavileri

Diş Eti Estetiği
Diş Beyazlatma
Diş Teli Ortodonti
Diş Temizliği
Gömülü Diş Çekimi
Gülüş Tasarımı
Implant Tedavisi
Kanal Tedavisi
Kompozit Lamine
Lamine Diş Tedavisi
Porselen Kaplama
Invisalign Tedavisi
Zirkonyum Diş Kaplama

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA AVANTAJLARI

  • Uygulamada kullanılan zirkonyum alaşımında metal bulunmadığı için herhangi bir şekilde alerjik reaksiyonlara sebep olmaz.

  • Yine alaşımın içeriğinde metal olmadığından ağızda kötü kokuya da neden olmaz.

  • Kaplama, kaygan ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olduğu için herhangi bir plak birikimi görülmez.

  • Bu nedenle çay, sigara, kahve gibi içeceklerin tüketilmesinden etkilenmez.

  • Rengi her zaman uygulandığı gibi kalır.

KLİNİK +1 SEÇEN MUTLU HASTALARIMIZ

Zirkonyum Diş Kaplama Ömrü Ne Kadardır ?

Zirkonyum kaplamaların ömrü malzeme kalitesi ve işlemi yapan doktorun tecrübesine göre farklılık gösterebilir. Genelde iyi uygulanmış bir zirkonyum kaplamanın 10 ila 15 yıl arasında ömrü olmasını bekleriz. Ancak hastanın ağız bakımı gereken düzeyde olmazsa kaplamaların ömrü kısalır. Diğer bir taraftan hasta ağız bakımını ne kadar iyi yaparsa kaplamaların ömrü paralel oranda uzar.

Zirkonyum Kaplama Diş Bakımı

Zirkonyum diş kaplama uygulaması’ndan sonra diş bakımı normal seyrinde yapılır. Nasıl ki dişlerin günde 2 kez normal şekilde fırçalanması esas ise, uygulama sonrasında da bu prensip devam ettirilir. Bunun yanında uygulama sonrasında 6 ayda bir düzenli diş kontrolünün yapılması ile oluşabilecek problemlerin önüne geçilebilir.

Düzenli olarak diş hekimi kontrolü yapıldığında kaplama, uzun yıllar kullanılabilir. Dişler, canlı dokular olduğundan zamanla aşınma ya da diş yapısında bir kısım değişikler olabilir. Söz konusu uygulamada ise dişlerde herhangi bir değişiklik söz konusu değildir.

Kaplamaların zaman içerisinde değiştirilmesi istenirse herhangi bir rahatsızlık duyulmadan dişler çıkarılabilir. Kaplamalar kesilerek diş kısmından çıkarıldığından herhangi bir ağrı, sızı söz konusu değildir.

Zirkonyum Kaplama Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Zirkonyum diş kaplama uygulamasında da metal destekli kaplamalarda olduğu gibi diş küçültülür. Diş, lokal anestezi ile kesildikten sonra kaplamanın ölçüsü alınır. Laboratuvar ortamında dişe uygun yapı ve renkte zirkonyum alaşımından kaplama hazırlanır. Son aşamada da yapıştırıcı reçineler yardımı ile kaplama dişe yapıştırılır. Uygulama sonrasında elde edilen dişi kendi doğal dişiniz gibi kullanabilirsiniz.

Dişin kesilme aşamasında lokal anestezi uygulandığı için hasta herhangi bir ağrı, sızı hissetmez. Kesim işleminden sonra dişe geçici bir kaplama yapılarak dişin soğuk-sıcak hassasiyeti azaltılır. Hastaların çok az bir kısmında sızlama görülebilir. Genel olarak bu problem söz konusu değildir.

Bahse konu uygulama diş etlerinde herhangi bir sorun olmayan hastalarda genellikle 1 hafta gibi bir sürede sonuçlanır. Yapılan uygulamanın hastanın ve hekimin içine sinme durumuna göre birkaç prova yapılabilir.

İnsanların 18-20 yaşına kadar gelişim süreci devam ettiğinden bu uygulamanın bu yaş döneminden sonra yapılması gerekir. Söz konusu yaş aralığının öncesinde çene, sürekli büyüme döneminde olduğundan zirkonyum uygulamasında bir kısım problemler oluşabilir.

Zirkonyum Kaplamanın Dezavantajları

Dişsiz aralıkların yan kısmına zirkonyum uygulaması yapılması durumunda zamanla kırılma ihtimali söz konusu olabilir. Bu nedenle uygulamanın yan dişler tarafından desteklenecek bir bölgeye yapılması tavsiye edilir.

Uygulamanın diş eti hastalarına yapılması da uygun değildir. Öncelikle hastanın diş eti tedavisi tamamlanmalı, sonrasında zirkonyum uygulamasına geçilmelidir. Uygulamada acele edilmemeli, diş etleri sağlıklı bir hal aldıktan sonra uygulamaya geçilmelidir. Lamine Diş ile ilgili yazımızı da okumak isterseniz bağlantı linkine tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Zirkonyum diş kliniği olarak birçok diş probleminde etkili sonuç almanıza odaklanmaktayız. Ön hazırlıklar esnasında hasta özelliklerine göre süreç devam edecektir. Her hastadaki ortak sorunlar bile değişebilir. Diş yapısının istisna durumlarına odaklanan titiz bir çalışma sürdürülmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Kaplamayı Herkes Yaptırabilir mi ?

Diş sorunu bulunan ve kaplama işlemi gereken herkes zirkonyum kaplama imkanından yararlanabilir. Fakat 20 yaşına kadar çene gelişimi ve bunun beraberinde diş eti genişlemesi gibi durumlar oluşabilir. Zirkonyum kaplama öncesinde bu gelişim sürecinin tamamlanması gerekir.

Klinik + 1

Profesyonel Zirkonyum Diş Tedavisi

Zirkonyum Diş Kliniği

Zirkonyum Kaplama Kullanım Süresi Ne Kadar ?

İstanbul diş kliniği, Klinik+1 İstanbul Suadiye Emin Ali Paşa Caddesindedir. Marmaray ile Suadiye durağında indikten sonra yürüyerek 50 metre mesafededir.

Klinik +1

Profesyonel Zirkonyum Diş Tedavisi

Zirkonyum Diş Doktoru

Zirkonyum Kaplama Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli ?

Zirkonyum kaplama sonrasında herhangi bir kuraldan bahsetmek mümkün değildir. Doğal dişler için sakınca olan her türlü besin kabuklu gıda, aşırı soğuk ve sıcak tüketimi gibi durumlar zirkonyum kaplama için olumsuz olacaktır. Ayrıca sakız kullanımı da önerilmez. Onun dışında dikkat edilmesi gereken bir durum yoktur.

Klinik +1

Profesyonel Diş Tedavisi

Zirkonyum Diş Doktoru

Zirkonyum Kaplama Düşebilir mi ?

Uygulanan zirkonyum kaplama üzerinde düşme riski bulunmaktadır. Ancak bu durum oldukça düşük bir ihtimaldir. Diş üzerinde bazı nedenlerden dolayı çürüme ya da kırılma gibi durumlar meydana geldiği takdirde kaplama boşlukta duracaktır. Bundan dolayı düşme gibi bir durumla karşılaşılmaması için diş hekimine gidilmesi gerekir.

Klinik +1

Profesyonel Zirkonyum Diş Tedavisi

Anlaşmalı Kurumlar

Zirkonyum Diş Doktoru

Klinik +1 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Ocak 2021’de İSTANBUL Suadiye’de Hasta Kabulüne Başlamıştır. İstanbul Diş Kliniği Klinik +1 Diş Sağlığı ve Diş Estetiğiyle İlgili Tüm Branşlarda Hizmet Vermektedir.

İstanbul doğumlu olan Dt.Mert Gerek, ilköğretimini babasının mesleğinden dolayı farklı şehirlerdeki okullarda tamamladı. Ortaöğretimine Mev Koleji Özel İzmir Fen Lisesi’nde tam burslu olarak devam etti.

Liseyi 2.likle bitirdikten sonra Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni tam burslu olarak kazandı. Diş hekimliği eğitimini 2017 yılında tamamladıktan sonra mesleğini icraya başladı. Dt. Mert Gerek ileri derecede İngilizce bilmektedir.

Bizimle İletişime Geçin

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Talebinizin işleme alınması, hasta kaydınızın oluşturulması ve iletişim kurabilme amaçlarıyla Veri Sorumlusu sıfatıyla, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili ikincil mevzuat kapsamında kişisel verileriniz işlenmektedir. Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum.  

Aklınıza Takılanlar

Güncel makalelerimizi okuyarak diş sağlığınız için gerekli önlemleri alabilir ve uzmanlarımıza bu konular hakkında sorular sorabilirsiniz.

İletişime Geçiniz

Suadiye, Emin Ali Paşa Cd. no:27, 34740 Kadıköy/İstanbul

+90 216 206 00 01

info@klinikartibir.com

Facebook
Instagram
Youtube

BİZİ ARAYINIZ

+90 216 206 00 01

Suadiye, Emin Ali Paşa Cd. no:27, 34740 Kadıköy/İstanbul

artibir klinik
Zirkonyum Diş Doktoru

Neden Zirkonyum Diş Kaplama

Klinik+1’de ilk Diş muayene ve teşhis ücretsizdir. Ağız içi kontrollerini yapıldıktan sonra ücretler belirlenir, Ödeme seçenekleri size sunulur ve sonrasında işleme başlarız.

Tags : Maltepe Zirkonyum Kaplama, Ataşehir Zirkonyum Kaplama, Ümraniye Zirkonyum Kaplama, Üsküdar Zirkonyum Kaplama, Bostancı Zirkonyum Kaplama, Kozyatağı Zirkonyum Kaplama, 19 Mayıs Zirkonyum Kaplama, Erenköy Zirkonyum Kaplama, Caddebostan Zirkonyum Kaplama, Göztepe Zirkonyum Kaplama, Fenerbahçe Zirkonyum Kaplama, Feneryolu Zirkonyum Kaplama, Merdivenköy Zirkonyum Kaplama, Dumlupınar Zirkonyum Kaplama, Fikirtepe Zirkonyum Kaplama, Acıbadem Zirkonyum Kaplama, Nişantaşı Zirkonyum Kaplama

Son Güncelleme : 26.03.2024

destek1

Görüşme Talep Edin

İstanbul Zirkonyum Kaplama Klinik +1 ve diğer tüm konular hakkında hemen bize ulaşın, uzman desteği almaya başlayın.

WhatsApp
Hemen Randevu Alın