blank

Gülüş Tasarımı (Holywood Smile)

istanbul hollywood smile

Hollywood gülüşü olarak bilinen gülüş tasarımı, Hollywood yıldızlarının gülüşünden ilham alınarak belirlenen bir diş estetiğidir. Söz konusu uygulamada temel amaç, kişinin gülüşü esnasında diş ve diş etlerinin kusursuz bir görünüme ulaştırılmasını sağlamaktır. Bu tasarım ile ortaya son derece sağlıklı, simetrik ve beyaz dişler ortaya çıkar.

Hollywood Gülüşü İle Ulaşılmak İstenen Standartlar

Bu gülüş tasarımı ile aşağıdaki standartlara ulaşmak hedeflenir.

 • Kişinin belli bir gülme hattına ulaşması hedeflenir. Kişinin gülmesi sonucunda azı dişlerine kadar tüm dişlerinin görünmesi gerekir.
 • Üst ön kısımdaki dişler son derece düzgün olmalıdır.
 • Kişinin üst dişlerine dolgu yapıldıysa bunların görünmemesi gerekir.
 • Üst çenedeki kesici dişler diğer dişlerden çok daha belirgin olmalıdır.
 • Gülüş esnasında alt kısımdaki kesici dişlerin de görünmesi amaçlanır.
 • Gülüş esnasında üst diş etlerinin en fazla 2 mm görünmesi gerekir.
 • Dudakların simetrik olmasına özen gösterilmelidir.
 • Dudakların genişliği yüz genişliğinin yarısı kadar bir ölçüde olmalıdır.

Bu arada Hollywood gülüşü kapsamında yapılan diş ve diş eti tedavisinde botoks ve dudak dolgusu ihtiyacı da oluşabilir.

Gülüş Tasarımı Yaptırmanın Faydaları Nelerdir ?

Hollywood gülüşü yaptırmanın sağladığı birçok fayda vardır. Söz konusu faydaların neler olduğunu aşağıda bulabilirsiniz.

 • Söz konusu gülüş tasarımı ile son derece simetrik ve estetik dişlere sahip olabilirsiniz.
 • Diş ve diş etlerinin sağlıklı bir boyuta ulaşması sağlanır.
 • Kişinin yüz hatlarına en uygun gülüş şekli belirlenmiş olur. Bu sayede kişi çok daha enerjik bir ruh haline kavuşur.
 • Kişinin beklentileri göz önünde bulundurularak yapılan bir uygulama olduğundan işlem sonunda % 100 memnuniyet sağlanabilir.
 • Ağız ve diş problemleri sebebiyle oluşan özgüven probleminin de önüne geçilmiş olur.
 • Kusursuz bir gülüş neticesinde mükemmel bir görünüme ulaşılması sağlanır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Hollywood gülüşü uygulaması için çok farklı işlemler gerekebilir. Diş ve diş etlerinin tedavi edilmesinin yanında dudak kısmına da bir kısım uygulamaların yapılması söz konusu olabilir. Uygulamadan önce kişinin bu tedaviden beklentilerinin ne olduğu enine boyuna hesap edilmelidir. Doktorunuzla ilk muayene esnasında ayrıntılı şekilde görüşerek gerekli görüş birliğine varılmalıdır. Genel olarak gülüş tasarımı esnasında yapılan uygulamalar şu şekilde özetlenebilir.
Porselen Vener: dişlerin ön kısmına uygulanan porselen kaplamalar, porselen vener olarak isimlendirilir. Uygulama yapılacak kişinin diş yapısında olan lekeli, çarpık, kırık ya da aralıklı diş sorunlarının giderilmesi gerekir. Porselen vener uygulamasında kullanılan materyallerin tamamı ışık geçirgenliği olan maddelerdir. Bu sebeple grileşme gibi problemler ortaya çıkmaz.
Diş Beyazlatma: Diş beyazlatması için kullanılan farklı yöntemler vardır. Burada amaç, dişlerin birkaç ton beyazlatılarak bembeyaz bir görünüm almasını sağlamaktır. Hangi yöntemle diş beyazlatma işleminin yapılacağına diş hekimi tarafından karar verilir.
Implant: Ağızda oluşan diş kayıplarının vidalı diş uygulaması ile tamamlanması yöntemidir.

Gülüş Tasarımı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Gülüş tasarımı fiyatının ne kadarlık bir ücrete mal olacağı ancak ayrıntılı bir muayene sonunda ortaya çıkar. Tedavi esnasında kişilerin beklentileri farklı olabilir. Bu sebeple tedavinin kapsamı da değişeceği için fiyat konusunda da bir kısım değişiklikler olacaktır. Fakat genel anlamda aşağıdaki hususlar dikkate alınarak fiyat belirlenir.

 • Kişinin hali hazırdaki ağız ve diş sağlığı
 • Uygulama esnasında yapılması gereken tedaviler
 • Kişinin ilave talepleri
 • Tedavinin gerçekleştirileceği kliniğin uzmanlık seviyesi

Yukarıda sayılan kriterler son derece önemli hususlardır. Fakat bu uygulama kişinin tamamen estetik bir gülüşe sahip olması için yapılan bir tedavidir. Bu kapsamda tedavi merkezinin son derece elit bir merkez olması gerekir. Yapılan uygulamalar sonunda farklı ağız ve diş sağlığı problemlerinin oluşmamasına özen gösterilmelidir.

Bizimle İletişime Geçin

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Talebinizin işleme alınması, hasta kaydınızın oluşturulması ve iletişim kurabilme amaçlarıyla Veri Sorumlusu sıfatıyla, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili ikincil mevzuat kapsamında kişisel verileriniz işlenmektedir. Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum.  

Gülüş Tasarımı Hakkında

SIK SORULAN SORULAR

Gülüş tasarımı estetik diş hekimliği alanlarından birisidir. Gülüş tasarımı işleme ile birlikte estetik sıkıntılar diş yapısı ve diş eti hastalıkları gibi detaylar göz önünde bulundurularak güzel bir görünüm oluşturulması amaçlanır. Multidisipliner olarak gülüş tasarım gerçekleşir. İşlemler esnasında pek çok uygulama gerçekleşir.

Hastaların estetik özellikleri birbirinden farklı olduğundan dolayı yapılacak işlemlerde farklılık gösterecektir. Uygun işlemler belirlenirken aynı zamanda hastanın yüz hattı ve yaş gibi faktörler baz alınır. İşlem esnasında çürük dişler ve diş eti hastalıkları tedavisi gerçekleştikten sonra diş temizleme işlemlerine geçilir. Yapılan işlemler diş eti estetiği girişimi ve diş beyazlama gibi yöntemler, bunun yanı sıra implant ve protez terzi tedaviler şeklinde olmaktadır.

Gülüş tasarımı işleminde hastanın estetik beklentileri doğrultusunda hareket edilir. Aynı zamanda hastanın ihtiyaçları belirlenir. Hasta üzerinde ağız ölçüsü alınarak hastaya uygun bir model geliştirilir ve ağız içi problemler doğrultusunda planlar hazırlanır. Gerekli hesaplama malzemeleri elde edildikten sonra bilgisayar üzerindeki programlar kullanılarak gerekli ölçümler gerçekleştirilir .

Yapılan gülüş tasarımının provası yapılmaktadır. Bunun nedeni ise gülüş tasarımı üzerinde onaylama gerçekleşmesi ve istenmeyen parçaların ifade edilmesi amacıyla düzeltilme uygulanmasıdır. Küçük bir değişiklik yapılacak ise aynı seansı içerisinde yapılması mümkündür. Ancak gülüş üzerinde büyük bir değişiklik yapılacak ise farklı bir randevu oluşturularak yapılmaktadır.

Gülüş tasarımı planlanırken kişilerin yüz hatları, göz ve kulak, burun ve çene gibi noktalar göz önünde bulundurulur. Diş formlarda belirlenerek dinamik bir armoni oluşumu sağlanır. Bu işlemler esnasında dudak şeklinde büyük bir önem teşkil etmektedir. Dudak ve çene bölgesi gerektiği takdirde botoks gibi işlemler oluşturularak gülüş tasarımına hazır hale getirilir.

destek1

Görüşme Talep Edin

Klinik +1 ve diğer tüm konular hakkında hemen bize ulaşın, uzman desteği almaya başlayın.

WhatsApp
Hemen Randevu Alın