İmplant

Günümüz dünyasında teknoloji hızla ilerlemekte, bu kapsamda diş tedavisinde de önemli gelişmelerden biri de implant tedavisidir. Son yıllarda çok yaygın olan diş tedavilerinden biri olan söz konusu uygulama, eksik dişlerin yerine yeni bir diş yerleştirilmesidir.
Süt dişlerden sonra çıkan ana dişlerin yerine yeni dişin çıkması mümkün değildir. Bu eksiklik yemek yerken çeşitli sorunlar yaratmaktadır. Eksikliğin kaplama, köprü gibi uygulamalar ile kaplanması mümkün iken son yıllarda implant tedavisi çok daha modern şartlarda bu eksikliğin giderilmesini sağlar.
Tedavi esnasında çene kemiğine ulaşılarak bu kemiğe vida yardımıyla diş protezi yerleştirilir. Buradaki e büyük avantaj, yan dişlerin bundan zarar görmemesidir. Yani komşu dişler, bu uygulama yüzünden kesilmek zorunda kalınmaz. İmplant, doğal diş görevi görerek rahatlıkla yiyip içmenizi sağlar.

İmplant, Kimlere Uygulanır?

Bahse konu tedavi yöntemi 18 yaşın üzerinde olan ve yüz gelişimi tamamlanmış bireylere uygulanır. Tedaviden önce gerekli muayene ve röntgen çekimleri yapılarak çene yapısının tedaviye uygun olup olmadığı kontrol edilir. Şeker hastaları, bu uygulamayı yaptıracaksa şeker hastalığının kontrol altına alınmış olması gerekir. Kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa tedaviden önce ilacın kesilmesi gerekir. Kemik erimesi sorunu olanlara bu tedavi uygulanmaz.

İmplant Tedavisinin Yapılışı

Tedaviden önce hastaya hafif miktarda sedasyon verilir. İşleme başlanmadan önce çene kemiği ve komşu dişlerin ölçüleri alınır. Tedavi için iki seçenek vardır. İlkinde implant yerleştirildikten sonra geçici bir başlık takılır. İki aşamalı tedavi uygulanacaksa implant takıldıktan sonra üzeri diş eti ile kaplanarak iyileşmeye bırakılır. Protez başlığın takılması, sonraki bir zamanda gerçekleştirilir. Her iki yöntemde de geçici köprü uygulaması yapılmalıdır. Tedavide iyileşme süreci alt çene için 3 ay iken üst çene için 6 aydır. Dental implantların üzerine yerleştirilen dişler hemen takılabilir.
İmplantlar, titanyum ile yapılmış dişlerdir. Özellikle dar çene kemiğinde dayanıklılığı artırmak gerekir. Bu gibi durumlarda, tedavi esnasında bu dişler kullanılır.
Zirkonyum, diş kaplaması olarak da kullanılan bir malzemedir. Doğal dişe yakın bir parlaklıkta olan malzeme ışı yansıtır. Bu nedenle estetik açıdan çok güzel sonuçlar elde edilebilir. Ağızda metal tadı bırakmayan zirkonyum, zamanla renk değişimine uğramaz. Vücuda da herhangi bir zararı yoktur.

İmplant
İmplant

İmplant Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Bahse konu uygulamanın birçok avantajı vardır. Bu avantajlara kısa açıklamalarla değinmekte fayda vardır.
Mükemmel Bir Görünüm
İmplant, ağız boşluğunda normal bir diş hissi yaratır. Kemikle kaynaşacak şekilde tasarlandığı için kalıcılığı yüksektir. Bu uygulama ile mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz.
Akıcı Bir Konuşma
Protez tedavisinde, protezler kayarak bir kısım telaffuz problemlerine neden olabilir. Bu tedavide ise diş, direkt kemiğe kaynayacağı için akıcı şekilde konuşabilirsiniz.
Harika Diş Kökü
İmplantları, bir ağacın köküne benzetebiliriz. Diş kaybedildiğinde oluşan boşluk bu uygulama ile tekrar kök oluşumu kabul edilebilir.
Yemek Yemede Kolaylık
Klasik protez ya da köprü tedavilerinde yemeğin tadını almanız zorlaşır. İmplant, doğal dişleriniz gibi işlev görür, yiyeceklerin tadını kolaylıkla almanızı sağlar.
Özgüven Yaratır
Ağız boşluğunuzda bulunan eksik dişlerinizden dolayı gülmekten çekinebilirsiniz. Söz konusu boşlukların dolması neticesinde doğal gülümsemenizi geri kazanabilirsiniz. Bu da özgüveninizin artmasına sebep olacaktır.
Ağız Sağlığına Etkin Çözüm
Tedavi esansında komşu dişlerin zarar görme durumu olmadığı için doğal olarak formatları da değişmez. Bu sayede ağız sağlığınız uzun yıllar sağlıklı olacaktır.
Dayanıklılık ve Uygunluk
Bu tedavi ile dişlerinizi uzun yıllar, hatta ömür boyu kullanabilirsiniz. Söz konusu tedavide kazanacağınız diş, diğer dişlerinizle % 100 uyum sağlayacaktır.

Do you have missing teeth and are uncomfortable being around anyone but your closest friends or family?

Do you find yourself avoiding activities that may require you to be around strangers?

Are some of your teeth worn down because you are using them to compensate for missing teeth in your smile?

Does your face look haggard or older because you have missing teeth and your cheeks are sunken in?

Having a beautiful smile is essential in today’s world and it is difficult to feel confident if your smile isn’t what you want it to be. That’s why at Klinik+1 are happy to offer dental implants to patients.

What are the advantages of Dental Implants?

Dental implants are the best way to replace a missing tooth without touching any other intact teeth .

Dental implants can look extremely natural, mimicking the look of the surrounding, natural teeth in your mouth. We color-match them so they look completely natural in your smile.

Dental implants feel like natural teeth and can give your mouth that full, complete feeling.

Unlike a dental bridge, which reduces the enamel of the adjacent teeth and uses them to connect the three teeth together, an implant is a stand-alone tooth that is easier to clean, permanent, and preserves the bony ridge of a patient’s mouth.

Dental implants are highly recommended to address missing teeth. The process of obtaining dental implants is simple. First, our experienced doctors at Klinik+1 will give you an examination during a consultation to determine your overall oral health. A scan is completed in order to diagnose the level of bone in your mouth three-dimensionally, as a strong and adequate bone structure is required to hold dental implants in place, successfully. The scan offers assurance that the dental implants will not hit any vital anatomy such as nerves or sinuses.

Once the dentist has determined you are a good candidate for dental implants, we will place the titanium implant (a small metal bar) into the jawbone. In 3-6 months, osseointegration , or fusing with the jawbone occurs. During this process, the bone will grow around the titanium implant in order to strengthen it and hold it in place. It is a little like growing a “new” tooth root as the dental implants are tooth root replacements. In most cases , Temporary dental crowns are placed on the implants until the osseointegration has completed. When the healing time is completed, your dentist will then fit and place a permanent dental crown on your dental implants.

Dental implants last an extremely long time, which makes them a more permanent solution to replacing missing teeth than a dental bridge or partial dentures. They also offer more strength and stability than other solutions, as well as prohibiting of bone resorption, which makes them highly recommended by Klinik+1.

 

Görüşme Talep Edin

Klinik +1 ve diğer tüm konular hakkında hemen bize ulaşın, uzman desteği almaya başlayın.

Open chat
WhatsApp