blank

Anadolu Yakası Çocuk Diş Hekimi

Anadolu Yakası Çocuk Diş Hekimi
Anadolu Yakası Çocuk Diş Hekimi

İçerik Haritası

Anadolu Yakası Çocuk diş hekimi uzmanlarımız, çocukların farklı ağız ve diş sorunları ile özel olarak ilgilenmekte ve bu sorunlar çocuklar için büyük önem teşkil etmektedir. Bilindiği gibi çocuk ağız ve diş sağlığı hastalıkları farklı bir alan olan Pedodonti, yani çocuk diş hekimliği tarafından giderilmektedir. Yani bu kapsamda çocuk diş hekimlerini pedodontist de denmektedir. Çocuk ağız ve diş sağlığı genelde yetişkin insanlara göre daha farklı bir şekilde ilerler. Bu kapsamda özellikle süt dişler çok önemlidir. Çocukların kliniğe en çok gitme sebebi de yine süt dişlerdir.

Anadolu yakası çocuk diş hekimi sayesinde çocuklarınızın sahip olduğu ağız ve diş sağlığı sorunlarına oldukça hızlı bir şekilde cevap verebilirsiniz. Kliniğimizde her alanda en az 1 adet uzman hekimimiz bulunmaktadır. Her biri alanında uzman kadromuz ile sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.

En İyi Anadolu Yakası Çocuk Diş Hekimi

Çocuk diş hekimi, çocuklara özellikle mental açıdan destek olması ile bilinmektedir. Bilindiği gibi günümüzde birçok çocuk dişiye gitmekten korkmakta ve bu da sürecin daha sancılı geçmesine neden olmaktadır. Bu noktada çocuk diş hekimlerinin ortaya koyduğu tavır çok önemlidir. Alanında uzman çocuk diş hekimimiz, sadece tecrübeli olması ile değil aynı zamanda çocuklara gösterdiği ilgi ve davranışları ile de ön plana çıkar. Sizler de kliniğimizi tercih ederek çocuklarınıza dişçiye gitmeyi sevdirebilirsiniz.

Çocuk diş hekimlerinin bir diğer önemi ise çocukların ağız yapısının daha farklı olması ve hekimlerin de buna özel olarak eğitim almasıdır. Bilindiği gibi bir yetişkin ve bir çocuk aynı ağız ve diş sağlığı hastalığından mustarip olabilir. Bu durum, her iki bireye de aynı tedavinin uygulanacağı anlamına gelmez çünkü çocukların ağız yapısı yetişkinlere göre çok daha farklıdır. Bu nedenle de bu noktada çocuk diş hekimlerinin önemi bir kez daha gözler önüne serilmektedir.

Anadolu yakası, bünyesinde çocuk diş hekimi barındıran klinik açısından oldukça zengindir. Öyle ki bölgede çok yoğun bir rekabet vardır ve bu durum da hastaların kendilerine en uygun kliniği bulmasını zorlaştırmaktadır. Bu tarz durumlarda en iyi Anadolu yakası çocuk diş hekimi arayışına girmeniz çok normal. Sizler de bizlere ulaşarak alanında uzman çocuk diş hekimlerimiz sayesinde çocuğunuzun diş sağlığı sorunlarından anında kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Anadolu yakasında uzun süredir hizmet veren kliniklerden biri olarak her çocuğa farklı ilgi ve hassasiyetle yaklaşıyor ve bu kapsamda en uygun tedavileri uyguluyoruz. Böylelikle çocuklar hem dişçi korkusunu yeniyor hem de diş sağlığı sorunlarından kurtulmuş oluyor.

Anadolu Yakası Pedodonti Diş Doktoru

Pedodonti, çocuk diş hekimliği olarak bilinir ve çocuk diş hekimleri de pedodontist olarak adlandırılabilir. Çocuk diş hekimliği, genelde 0-13 yaş arası çocukların ağız ve diş sağlığı sorunları ile ilgilenmektedir. Bu kapsamda da çürük diş, süt diş, protez, diş çekimi ve endodontik tedaviler pedodonti kapsamına girmektedir.

Çocuk diş hekimliği kapsamında kliniğimize gelen çocuk hastalarımız genelde en çok süt dişlerden ve çürük sorunlarından şikayetçi olmaktadır. Tabii aynı zamanda diş çekimi için de kliniğimize gelen onlarca çocuk hastamız bulunmaktadır. Anadolu yakası çocuk diş hekimi uzmanımız, her çocuğa farklı şekilde davranıyor ve ağız sağlığı sorunlarından hızlıca kurtulmasını sağlayarak çocukların dişçi korkusunu yenmesine yardımcı oluyor.

Sizler de direkt olarak kliniğimizi ziyaret ederek uzman çocuk diş hekimimiz ile doğrudan görüşme yapabilir ve süreç hakkında daha dolgun bilgiler edinebilirsiniz. Böylelikle karar verme sürecini de hızlandırarak süreci çok daha verimli bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

Çocuk Diş Doktorları İçin Süt Dişleri Neden Önemlidir?

Ağız içerisinde toplam 20 adet bulunan süt dişleri, çocuklar için oldukça önemlidir. Çocuğun daha verimli bir şekilde beslenmesini sağlamakla yükümlü olan süt dişleri, zamanla tıpkı diğer dişler gibi çürüyebilir ve bu durum da çocuğun ağız sağlığını olumsuz yönde etkiler. Bunların dışında konuşma ve diksiyon kapsamında da oldukça önemli olan süt dişleri, zamanla yerini kalıcı dişlere bırakmaktadır.

Süt dişleri, ağız içerisinde belli bir alanı kaplar ve kısa bir süre sonra yerini kalıcı dişlere bırakır. Bu noktada süt dişlerinin bakımı ilerisi için oldukça önemlidir. Konu süt dişleri olunca yapılan en büyük hatalardan biri süt dişinin erken çekilmesidir. Eğer süt dişi erken çekilirse doğal yer tutucu fonksiyonunu kaybetmiş olur ve bu da çocuğun ileride farklı diş sorunları ile karşılaşmasına neden olabilir.

Sizler de kliniğimizi tercih ederek Anadolu yakası çocuk diş hekimi uzmanımızdan başta süt dişleri olmak üzere diğer konularda da en iyi hizmeti alabilirsiniz. Konu çocuk ağız ve diş sağlığı olunca burada çocuk diş hekiminin tutumu oldukça önemlidir. Uzman çocuk diş hekimimiz, duruma göre her çocuğa farklı bir ilgi göstermekte ve bu sayede çocukların dişçi korkusunu yenmesini sağlamaktadır. Sizler de süt dişlerinin bakımı ve diğer konularda daha dolgun bilgi edinmek isterseniz bizlere ulaşabilir ve konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Kliniğimizi tercih ederek en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla alabilmeniz mümkün.

Bizi Takip Edin !

Facebook

Instagram

Youtube

Bizimle İletişime Geçiniz

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Talebinizin işleme alınması, hasta kaydınızın oluşturulması ve iletişim kurabilme amaçlarıyla Veri Sorumlusu sıfatıyla, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili ikincil mevzuat kapsamında kişisel verileriniz işlenmektedir. Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum.  
Daha Fazlası

Nasıl Yapılır

blank

Görüşme Talep Edin

Klinik +1 ve diğer tüm konular hakkında hemen bize ulaşın, uzman desteği almaya başlayın.

WhatsApp
Hemen Randevu Alın