blank

Ağız Kanseri Nedir ?

blank

İçerik Haritası

Ağız Kanseri Nedir ?

Ağız kanseri, nedenleri tam olarak bilinmemekler beraber genetik yatkınlık, dudak bölgesinin fazla güneşe maruz kalması, tütün ürünleri gibi faktörler ağız kanserine yol açabilmektedir. Ağız içi fotoğrafları insanları tütün ürünlerinden uzak tutmak adına ambalajların üzerine basılmaktadır. Ağız sağlığı, tüm vücut sağlığı için dikkat edilmesi gereken en önemli kısımlardan biridir. Yemekler, sıvılar devamlı ağızdan alınan ve insan yaşamı için gerekli olan maddelerdir. Ağız ve diş sağlığını korumak için düzenli muayene, düzenli diş fırçalama ve ağız bakımı uygulamaları oldukça etkili yöntemler olsa da tüketilen gıdalara ve ürünlere de dikkat etmek gerekir. Özellikle tütün ürünleri ağız sağlığını tehdit etmekle kalmayıp tüm vücudun sağlığını etkiler.

Ağız Kanseri Tedavisi

Ağız kanserinde erken teşhis hayati önem taşımaktadır. Genellikle tedavide Setuksimab adlı ilaç kullanılır. Bu ilaç erken teşhis ve ileri hastalık süreçlerinde oldukça etkilidir. İlaç tedavisi, radyasyon ve kemoterapi tedavileriyle desteklenir. Hastalığın belirtileri ağız içi kanser fotoğrafları gibi görsellerde gözüktüğü gibi iyileşmeyen yaralar, ağız içi yumru gibi doğal olmayan belirtiler gösterir.

Ağız Kanseri Görüntüleri

agiz kanseri resmi 1
agiz kanseri resmi 2
agiz kanseri resmi 3
agiz kanseri resmi 4
agiz kanseri resmi 5
agiz kanseri resmi 6

Klinik +1 Sosyal Medya Adreslerimiz


Bizimle İletişime Geçiniz

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Talebinizin işleme alınması, hasta kaydınızın oluşturulması ve iletişim kurabilme amaçlarıyla Veri Sorumlusu sıfatıyla, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili ikincil mevzuat kapsamında kişisel verileriniz işlenmektedir. Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum.  
Daha Fazlası

Nasıl Yapılır

blank

Görüşme Talep Edin

Klinik +1 ve diğer tüm konular hakkında hemen bize ulaşın, uzman desteği almaya başlayın.

WhatsApp
Hemen Randevu Alın