blank

Yamuk Dişler Tel Takmadan Nasıl Düzelir

blank

İçerik Haritası

Diş telinin metal görünümünü sevmeyen kişilerin en çok sorduğu soru Yamuk dişler tel takmadan nasıl düzelir sorusudur. Bundan dolayı bir insanın taşıyabileceği en iyi aksesuar güzel bir gülümseme olarak bilinmektedir. Fakat Yamuk dişleri düzeltmenin en bilindik yolu diş teli kullanmak olsa da bir çok kişi bu görünüme karşı antipatik bir tavır almaktadır. Sonuç olarak ağız yapısının spesifik durumları göze alınarak başka yollar da denenmektedir.

Ergonomik Şeffaf Plaklar

Diş yapısında uzun zamandır  çarpık forma sahip olan insanlar ve sonradan yanlış pozisyonlar dolayısıyla diş yamukluğuna sahip olan insanlar vardır. Çünkü Yüzüstü yatmak, masa başı el çenede şekilde baskı uygulayarak çalışmak yamuk dişlere sebep olmaktadır. Bu nedenle bu gibi durumlarda çoğu kişi metal diş teli taktırmaktan çekinmektedir. Ancak günümüzde sosyal hayatta kullanımı konusunda özgüven stresi yaşatan metal tel yerine şeffaf plaklar tercih edilmektedir. Başka bir deyişle bu şeffaf plaklar telsiz ortodonti denilen bir tedavi sisteminin anılan ismidir.

Tel takmadan da dişlerimiz düzelir mi ?
Tel takmadan da dişlerimiz düzelir mi ?

Yamuk dişler tel takmadan nasıl düzelir ?

Telsiz Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılır ? İlk olarak bu tedaviyi tercih etmek isteyen kişilerin öncelikle bir klinik bulmaları gerekir. Yalnız her şeyden önce iyi araştırmalar sonucu bu tedaviyi sağlayacak bir klinikte muayene gerçekleştirilir. Çünkü bu muayenede hastaların fotoğraflarını çekiyor ve tedavi planlaması yapıyoruz. Böylece bir sonraki aşamada ise dijital ölçü alıyoruz. Bu ölçülere uygun olarak 3D printerler yoluyla üretilen model sonucunda kişiye özel şeffaf plak üretiyoruz.

Bu şeffaf plaklar uzun vadede, yamuk dişleri olması gereken şekline getirir. Ama artık kullanılması gereken süre çarpıklığın şiddetine göre değişebilmektedir. İlk olarak kullanacak kişi doktorun tayin ettiği süre zarfında ilk aşama plağını takıyor. Minimum 1-2 hafta olan bu süre sonrasında tekrar kliniğe gelen hastaya yeni plağı takılıyor. Bu aşama çarpıklığın şiddetine göre tekrarlanmaktadır.  Bu nedenle her plak takıldığı süre zarfında dişleri  ağır hareketlerle kendi formuna getirmektedir. Ama hasta plakların kullanımı konusunda doktorun talimatları dışına çıkmamalıdır. Öncelikle bu tedavi sisteminde braket ve tel bulunmaz. Bu yüzden kullanımı oldukça kolay ve rahat bir süreç sağlar. Sonuç olarak Özel bir buluşma da, bir toplantıda veya dişleri fırçalarken çıkarmanızı öneriyoruz.

Her şeyden önce ilk olarak diş sağlığınız için her şeyi yapıyoruz ve kliniğimizden sizi mutlu şekilde uğurluyoruz.

Hastalarımızın En Çok Sorduğu Sık Sorulan Sorular

Yamuk caprasik disler

Doktor kontrolünden sonra uygulanacak tedaviye göre belirlenmektedir. Bunun sebebi bazı dişlerde çapraşıklıkların fazla ve tedavi süresinin uzun, bazı dişlerde ise bu sürenin daha kısa olmasıdır. Ancak her koşulda yamuk diş tedavisinde tedavi ödemeleri uzun vadeye yayılmış şekilde ödenebilmektedir.

Yamuk dişler tel takmadan nasıl düzelir ? Günümüzde artık sadece şeffaf plaklar kullanılarak düzeltilebilmektedir. Bu yöntem diş teline alternatif estetik görünümlü bir seçenek olmanın yanında tedavi süresini hiçbir şekilde etkilememektedir. Diş teli ile Diş Çapraşıklığı ne kadar sürede düzeltilecekse, şeffaf plaklar ile Diş çapraşıklıkları aynı sürede düzeltilmektedir.

Çapraşık dişler ortodonti tedavisi görmeden kendiliğinden düzelmezler. Bundan dolayı çapraşık dişlerinden rahatsız olan hastaların mutlaka bir doktor gözetiminde tedavi olmaları gerekmektedir.

2021 yılı içerisinde Dünya ki Pandemi salgınının getirdiği ekonomik gelişmeler neticesinde yükseliş eğilimine girmiştir .Ortodonti tedavi fiyatlarının temel avantajı tedavi kaç sene sürerse sürsün, tedavi bedelini uzun vadeli taksitler halinde ve başta kararlaştırılan bedel üzerinden ödenmesidir.

Tek yamuk diş kısa süreli ortodonti tedavisiyle düzeltilebilir. Bu tedavi diş telleriyle yapılabileceği gibi, şeffaf plaklar ile telsiz bir şekilde de yapılabilir.

Klinik +1 Sosyal Medya Adreslerimiz

Bizimle İletişime Geçiniz

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Talebinizin işleme alınması, hasta kaydınızın oluşturulması ve iletişim kurabilme amaçlarıyla Veri Sorumlusu sıfatıyla, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili ikincil mevzuat kapsamında kişisel verileriniz işlenmektedir. Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum.  
Daha Fazlası

Nasıl Yapılır

blank

Görüşme Talep Edin

Klinik +1 ve diğer tüm konular hakkında hemen bize ulaşın, uzman desteği almaya başlayın.

WhatsApp
Hemen Randevu Alın