blank

En Estetik Diş Kaplama Yöntemi Hangisidir ?

En estetik diş kaplama yöntemi hangisidir
En estetik diş kaplama yöntemi hangisidir

İçerik Haritası

En İyi Diş Kaplama Tedavisi

Merhabalar Sevgili Klinik +1 Hastalarımız ve okuyucularımız, bugün sizlere Hastalarımızın bize en çok sorduğu sorulardan biri olan “En estetik ve doğal diş kaplama yöntemi hangisidir ? sorusunun cevabını detaylı şekilde açıklamaya çalışacağız. Bu sorunun cevabını bulmak için ilk önce hastanın diş kaplamadan beklentisinin ne olduğunu bilmek son derece önemlidir. Kaplama yöntemleri günden güne teknolojinin gelişimiyle değişmekte ve gelişmektedir. Bu sebeple diş estetiğinde kullanılan diş kaplama yöntemleri ve uygulamaları değişiklik gösterebilmektedir.

Estetik diş kaplama materyalleri nelerdir ?

  • Porselen kaplama
  • Zirkonyum kaplama
  • Empress kaplama
  • Lamine kaplama” olarak sıralayabiliriz.

Estetik Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır? Çeşitleri Nelerdir?

Estetik beklentinin artması teknolojinin bu yönde ilerlemesiyle beraber Estetik diş uygulamalarında da önemli değişiklikler olmuştur. Yıllardır kullandığımız geleneksel Porselenler, metal alt  yapılar içerirlerdi. Bu metal alt yapılar dişin mat ve opak gibi görünmesine sebep olur ve istediğimiz estetiğe sahip dişler yapabilmemizi engellerdi. Daha doğal bir görünüm elde edebilmek için bu alt yapılar Zirkonyum dediğimiz beyaz ve hatta istediğimiz diş rengini seçebilmemize olanak sağlayan dayanıklı materyallere dönüştü.

Günümüzde Zirkonyum diş dediğimiz kaplamalar alt yapı zirkonyumdan üst yapının da porselenden oluştuğu kaplamalardır ve istediğimiz estetiğe yakın görünüm verirler. Fakat son gelişmelere baktığımızda zirkonyumdan daha da estetik bir uygulama yapılabildiğini görebiliyoruz. Buda nedir ? Empress kaplamalar‘dır. Bunlara tam porselen kaplamalarda diyebiliriz. Tam porselen kaplamalar sıkıştırılmış ve güçlendirilmiş porselenlerden oluşurlar. Bu durumda kaplama da hem alt yapıda hem de üst yapıda porselen uygulanabilmesi son derece doğala yakın bir görüntü elde edebilmemize yardımcı olur. Çünkü porselenin ışık geçirgenliği çok iyi olduğu için mükemmele yakın bir uygulama yaparız.

En estetik diş kaplama yöntemi hangisidir
En estetik diş kaplama yöntemi hangisidir

Kliniğimize gelen gülüş tasarımı talep eden, dişlerin rengini, şeklini, formunu beğenmeyen hastalarımızda doğala en yakın görünüm talep ettiklerinde biz artık tam porselen kaplama öneriyoruz. Dişin tümü küçültülerek tam kaplama şeklinde de uygulayabiliyoruz. Aynı zamanda dişin sadece ön yüzeyine aşındırma yapılarak tırnak porselen lamine veneer dediğimiz şekilde de bu tam porselenleri uygulayabiliyoruz.

Kaplama çeşitlerine göz atmak için ilgili sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Porselen Kaplama

Zirkonyum Kaplama

Kompozit Lamine Kaplama

Lamine Diş Kaplama

Bugün size estetik diş uygulamaları hakkında verebileceğimiz bilgiler bu kadardır. Eğer sorularınız varsa YOUTUBE kanalımızın yorum kısmından sorularınızı doktorumuza iletebilirsiniz. Klinik +1 olarak ailesi olarak sizlere sağlıklı ve mutlu gülümsemeler dileriz bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

KLİNİK+1 AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ YOUTUBE KANALI

https://www.youtube.com/watch?v=pX0tn5BOgwk

Bizimle İletişime Geçiniz

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Talebinizin işleme alınması, hasta kaydınızın oluşturulması ve iletişim kurabilme amaçlarıyla Veri Sorumlusu sıfatıyla, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili ikincil mevzuat kapsamında kişisel verileriniz işlenmektedir. Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum.  
Daha Fazlası

Nasıl Yapılır

blank

Görüşme Talep Edin

Klinik +1 ve diğer tüm konular hakkında hemen bize ulaşın, uzman desteği almaya başlayın.

WhatsApp
Hemen Randevu Alın