Günlük hayatta pek çok besin tüketiriz. Bu besinler ağız yoluyla vücudumuza girer ve ağzımızda bulunan diş ve diş etleri bu besinlerden veya bu besinlerin kalıntılarından çokça etkilenmektedir. Peki Dişteki Kahverengi Lekeler Nedir Nasıl Geçer ? Ağız ve diş sağlığına dikkat edilmediği ve tüketilen yiyecek ve içeceklerin dengeli tüketilmediği zamanda dişlerde bazı lekeler oluşur. Bu lekelerle karşılaşan insanların aklına Dişteki Kahverengi Lekeler Nedir Nasıl Geçer sorusu gelmekte ve çözüm yolları aranmaktadır.

Dişteki Kahverengi Lekeler Nedir
Dişteki Kahverengi Lekeler Nedir

Dişlerimiz günlük hayatımızda estetik açıdan oldukça önemli unsurlardır. Uzun yıllardan beri prestij göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dişlerinizde eğer ki siyah lekeler var ise https://www.klinikartibir.com/disteki-siyah-lekeler-curuk-mu/ içeriğimizi okuyup konu hakkında hekimlerimizden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Dişteki Kahverengi Lekeler Neden Oluşur

Günlük hayatta özellikle yoğun ve stresli işlerde çalışan insanlar yoğun çay, kahve ve tütün ürünü kullanmaktadırlar. Çok fazla kahve ve çay içmek, ağız ve diş sağlığına dikkat edilmediğinde dişlerde leke oluşumuna sebep olurlar.

Dişteki kahverengi lekeler bazen diş eti çizgisi boyunca takip ederken bazen ince çizgiler olarak da görülür. Özellikle tütün kullanımı hem sararmaya hem de lekelere neden olmaktadır. Bu lekeler kötü bir ağız hijyenine işaret eder. Ayrıca lekeler oluştuktan sonra hangi diş macunu kullanılırsa kullanılsın bu lekeler fırçalamayla geçmeyebilirler. Ayrı bir özen göstermek gerekir.

Diş kararmasına neden olan bazı faktörler şöyle sıralanabilir;

Diş lekeleri oluşmadan önlem almak daha önemlidir. Dişte oluşan kahverengi lekelerin önüne geçmek için bazı önlemler şunlardır;

Dişteki Kahverengi Lekeler Nasıl Tedavi Edilir

Diş tedavileri, teknoloji sayesinde oldukça kolaylaşmış ve yaygınlaşmıştır. Bu sebeple dişteki kahverengi lekeler tedavi edilirken basit yöntemler uygulanmaktadır. Mesela uygulanan bazı yöntemler şunlardır;

Bu tedavilerin yanı sıra evde uygulamaya çalışılan bazı karışım veya bu karışımlarla yapılan macun gibi yöntemler dişlere ve diş etlerine oldukça büyük ve kalıcı hasarlar verir. Bu sebeple alternatif yöntemlere başvurmak yerine alanında uzman bir diş hekiminden randevu almayı tercih edin. Diş Hekim’inin önerdiği tedaviye uymak en sağlıklı çözüm yolu olacaktır.

Klinik Artı Bir Sosyal Medya Adreslerimiz

Facebook

İnstagram

Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir